Brand: MSI
Category: All-In-One
Code: V1-AIOMSI00025-2
SKU: 936-AE0621-030
Warranty: 3 years
You need to be logged in to use our B2B webshop. Login »
Thank you!
| Type | All-In-One |
| Display | 60,5 cm (23,8") |
| Resolution | 1920 X 1080 |
| Processor | Intel i3 |
| Processor description | Intel i3-14100 3.5GHz |
| RAM | 8GB |
| SSD capacity | 512GB SSD |
| SSD | Yes |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| Touchscreen | No |
| Graphics | Integrated |
| Graphic description | Intel Graphics |
| Optical drive | Without |
| Condition | NEW - regular program |
The MSI PRO AP242P 14M computer is an ideal choice for business environments where, in addition to system performance, design elegance is also key. You will be impressed by its wonderful Full HD IPS display, with anti-glare protection and a refresh rate of 100 Hz.
For additional desktop expansion, you can connect two additional monitors via HDMI 2.1 and DisplayPort 1.4 outputs.

The comfort doesn't end there, as the computer also allows you to adjust the height and tilt to best suit your sitting position.

If you want even greater flexibility, you can easily remove the computer from the included stand and use an additional wall mount (VESA 75 x 75 mm, not included).
Built-in Full HD IR webcam and microphone take care of video calls.
You can connect to the internet using a wired LAN connection or via a WiFi 6E interface.
Warranty: 3 years
Warranty: 3 years