Brand: LENOVO
Category: Desktop computers
Code: PCLE00006-W11P
SKU: 12LN0024RI
Warranty: 3 years
You need to be logged in to use our B2B webshop. Login »
Thank you!
| Illuminated keyboard | No |
| Type of device | Desktop computer |
| Processor | Intel i5 |
| Processor description | Intel i5-13420H 2,1GHz |
| RAM | 16GB |
| SSD capacity | 512GB SSD |
| SSD | Yes |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| Graphics | Integrated |
| Graphic description | Intel Graphics |
| Optical drive | Without |
| Keyboard | EU keyboard |
| Condition | NEW - regular program |
ThinkCentre neo 50q Gen 4 – Compact power for modern businesses
When you're looking for a PC that combines top-notch performance, modern design, and incredible compactness, the ThinkCentre neo 50q Gen 4 is the perfect choice. Designed for fast-paced business environments where every inch and every second counts.
Intel Core i5-13420H 2.1GHz processor (up to 4.6GHz, 12MB cache)
Memory 16GB , 512GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0x4 NVMe Opal 2.0 drive
Integrated Intel UHD Graphics
Windows 11 Pro operating system
In more detail:
Interfaces:
Front:
Rear:
Dimensions: 179 x 182.9 x 36.5 mm
Weight: 1.11 kg