Brand: ASUS
Category: Notebooks
Code: NB15AS00168-1
Warranty: 2 years
You need to be logged in to use our B2B webshop. Login »
Thank you!
| Illuminated keyboard | Yes |
| Display | 39,6 cm (15,6") |
| Resolution | 1920 X 1080 |
| Processor | Intel Core 5 |
| Processor description | Intel Core 5-120U 1.4GHz |
| RAM | 16GB |
| SSD capacity | 512GB SSD |
| SSD | Yes |
| Operating system | Windows 11 Home |
| Touchscreen | No |
| Graphics | Integrated |
| Graphic description | Intel Graphics |
| Optical drive | Without |
| Keyboard | US keyboard + SLO/HR engraving |
| Condition | NEW - regular program |
The ASUS Vivobook 15 X1504VA-BQ4102 with an Intel Core 5 processor, a 15.6" FHD display and a fast SSD is a stylish and reliable laptop for everyday use. Great for school, office work or home use, it combines performance, portability and an affordable price.
Intel Core 5 120U 1.4GHz (12MB cache)
Display 39.6 cm (15.6") FHD (1920x1080), 250nits, IPS-Level anti-glare
Memory 16GB (8+8), 512GB SSD
Integrated graphics card Intel UHD Graphics
Operating system: Windows 11 Home
In more detail:
Interfaces:
Battery: 42WHrs, 3-cell Li-ion
Charger: 48W USB-C
Dimensions: 35.97 x 23.25 x 1.79 cm
Weight: 1.70 kg