Brand: ASUS
Category: Notebooks
Code: V1-NB15AS00150
Warranty: 1 year
You need to be logged in to use our B2B webshop. Login »
Thank you!
| Illuminated keyboard | Yes |
| Type of device | multimedia laptop |
| Display | 39,6 cm (15,6") |
| Resolution | 1920 X 1080 |
| Processor | AMD Ryzen 3 |
| Processor description | AMD Ryzen 3 7320U 2.4 GHz |
| RAM | 8GB |
| SSD capacity | 512GB SSD |
| SSD | Yes |
| Operating system | Windows 11 Home S |
| Touchscreen | No |
| Graphics | Integrated |
| Graphic description | AMD Graphics |
| Optical drive | Without |
| Keyboard | US keyboard + SLO/HR engraving |
| Condition | NEW - regular program |
The ASUS Vivobook Go 15 (E1504F) is a stylish and powerful laptop designed for users who need a reliable device for everyday work and entertainment. The laptop combines a premium display, performance and portability, making it ideal for students, professionals and anyone looking for a reliable laptop for work and entertainment.
AMD Ryzen 3 7320U 2.40GHz processor (up to 4.10GHz, 6MB cache)
Display 39.6 cm (15.6") FHD (1920x1080), 250nits , anti-glare display
8GB memory, 512GB M.2 NVMe PCIe drive
Integrated AMD Radeon Graphics
Operating system Windows 11 Home S
Features:
Interfaces:
Battery: 3-cell, 42WHrs
Dimensions: 36.03 x 23.25 x 1.79 ~ 1.79 cm
Weight: 1.63 kg