Brand: HP
Category: Notebooks
Code: NB17HP000019
Warranty: 1 year
You need to be logged in to use our B2B webshop. Login »
Thank you!
| Illuminated keyboard | No |
| Display | 43,9 cm (17,3”) |
| Resolution | 1920 X 1080 |
| Processor | AMD Ryzen 7 |
| Processor description | AMD RYZEN 7-7730U 2.00 GHz |
| RAM | 16GB |
| SSD capacity | 512GB SSD |
| SSD | Yes |
| Touchscreen | No |
| Panel type | IPS panel |
| Graphics | Integrated |
| Graphic description | AMD Radeon Graphics |
| Optical drive | Without |
| Keyboard | US keyboard + SLO/HR engraving |
| Condition | NEW - regular program |
Powerful laptop with a 17.3-inch screen.
The HP 17-cp3216nw is designed for a wide range of home use. It is intended for anyone who needs reliability, security and high performance. Equipped with an AMD Ryzen 7 7730U processor and a large 17.3-inch Full HD display, this laptop offers exceptional productivity and comfort at work.
The modern design combines an attractive chassis with elegant lines, making it a perfect choice for your home or home office.
AMD Ryzen 7 7730U 2 GHz processor (up to 4.5 GHz, 16 MB cache)
Display 43.9 cm (17.3”) FHD (1920x1080) IPS, 300 nits, anti-glare
Memory 16 GB , 512 GB PCIe NVMe SSD drive
Integrated AMD Radeon Graphics
Operating system: Windows 11 Home
Features:
Interfaces:
Battery: 3-cell Li-Ion 41Whr
Dimensions: 40.07 cm x 25.78 cm x 1.99 cm
Weight: 2.07 kg