Brand: HP
Category: Notebooks
Code: NB16HP00017-2
Warranty: 1 year
You need to be logged in to use our B2B webshop. Login »
Thank you!
| Illuminated keyboard | Yes |
| Display | 40,6 cm (16,0") |
| Resolution | 1920 X 1200 |
| Processor | Intel Core Ultra 7 |
| Processor description | Intel Ultra 7 255U 1.7GHz |
| RAM | 16GB |
| SSD capacity | 512GB SSD |
| SSD | Yes |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| Graphics | Integrated |
| Graphic description | Intel Graphics |
| Keyboard | US keyboard + SLO/HR engraving |
The HP ProBook G4i laptop features an exceptional design and powerful configuration. It is powered by a powerful Intel Core Ultra 7 255U processor with a clock speed of 1.7 GHz, which is assisted by 16 GB of DDR5 memory. A 512 GB SSD drive is available for storage. An excellent 40.6 cm (16") IPS display with anti-glare protection and a resolution of 1920x1200 (WUXGA) ensures comfortable work.
The computer will easily cope with even more demanding tasks.
Technical features:
Connections:
Physical properties:
Power supply:
Warranty: 1 year
Warranty: 1 year