Brand: ASUS
Category: Notebooks
Code: NB15AS00126-W11H
SKU: 90NR0JF7-M00170-W11H
Warranty: 2 years
You need to be logged in to use our B2B webshop. Login »
Thank you!
| Display | 39,6 cm (15,6") |
| Resolution | 1920 X 1080 |
| Processor | AMD Ryzen 5 |
| Processor description | AMD RYZEN 5-7535HS 3.30 GHz |
| RAM | 8GB |
| SSD capacity | 512GB SSD |
| SSD | Yes |
| Operating system | Windows 11 Home |
| Touchscreen | No |
| Graphics | NVIDIA GeForce |
| Graphic description | NVIDIA GeForce RTX 3050 |
| Optical drive | Without |
| Keyboard | SLO/HR keyboard |
| Condition | NEW - regular program |
Processor AMD Ryzen 5 7535HS 3.3GHz (up to 4.55GHz, L3 cache 19MB)
Display 39.6 cm (15.6") IPS FHD (1920 x 1080, 16:9), 144Hz , 250nits, non-glare
Memory 8GB , 512GB PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD disk
Graphics card NVIDIA GeForce RTX 3050 , up to 1675MHz @ 60W (75W with Dynamic Boost), 4GB GDDR6
Windows 11 Home operating system
More details:
Interfaces:
Battery: 48WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion
Dimensions: 35.9 x 25.6 x 2.28 ~ 2.45 cm
Weight: 2.3 kg