Brand: HP
Code: V2-NB14HP00029-W11P
Warranty: 1 year
You need to be logged in to use our B2B webshop. Login »
Thank you!
| Illuminated keyboard | Yes |
| Display | 35,6 cm (14,0") |
| Resolution | 1920 X 1080 |
| Processor | Intel i5 |
| Processor description | Intel i5-1334U 1,3GHz |
| RAM | 16GB |
| SSD capacity | 1TB SSD |
| SSD | Yes |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| Touchscreen | No |
| Graphics | Integrated |
| Graphic description | Intel Graphics |
| Optical drive | Without |
| Keyboard | US keyboard + SLO/HR engraving |
| Condition | NEW - regular program |
HP ProBook 440 14-inch G10 Laptop
The HP ProBook 440 G10 is designed for professionals who demand performance and reliability. Powered by the latest 13th Gen Intel Core i5 processor and packed with reliable security features, this stylish and durable laptop is built for work and productivity on the go.
Intel Core i5-1334U 1.30GHz processor (up to 3.40GHz, 12MB cache)
Display 35.6 cm (14") FHD (1920 x 1080) IPS, 250 nits, non-glare, narrow bezel
16GB memory, 1TB PCIe NVMe SSD drive
Integrated Intel Iris Xe Graphics
Windows 11 Pro operating system
Features:
Interfaces:
Battery: 3-cell, 4Whrs
Dimensions: 32.19 x 21.39 x 1.99 cm
Weight: 1.38 kg