Brand: LENOVO
Category: Notebooks
Code: NB15LE00066
Warranty: 2 years
You need to be logged in to use our B2B webshop. Login »
Thank you!
| Display | 39,6 cm (15,6") |
| Resolution | 1920 X 1080 |
| Processor | AMD Ryzen 7 |
| Processor description | AMD RYZEN 7-7435HS 3.10 GHz |
| RAM | 24GB |
| SSD capacity | 1TB SSD |
| SSD | Yes |
| Operating system | Without |
| Touchscreen | No |
| Graphics | NVIDIA GeForce |
| Graphic description | NVIDIA GeForce RTX 4060 |
| Optical drive | Without |
| Keyboard | US keyboard + SLO/HR engraving |
| Condition | NEW - regular program |
Processor AMD Ryzen 7 7435HS 3.1GHz (up to 4.5GHz, L3 cache 16MB)
Screen 39.6 cm (15.6") FHD IPS (1920 x 1200), 300nits, 100% sRGB, 144Hz, G-SYNC , non-glare
Memory 24GB , 1TB M.2 2242 PCIe 4.0x4 NVMe SSD disk
Graphics card NVIDIA GeForce RTX 4060 8GB GDDR6
Operating system /
More details:
Interfaces:
Battery: 60Wh
Dimensions: 359.86 x 258.7 x 21.9-23.9 mm
Weight: 2.38 kg