Brand: MSI
Category: Notebooks
Code: NB15MS00019-W11H
SKU: 9S7-15S112-652
Warranty: 2 years (battery 1 year)
You need to be logged in to use our B2B webshop. Login »
Thank you!
| Illuminated keyboard | Yes |
| Type of device | business laptop |
| Display | 39,6 cm (15,6") |
| Resolution | 1920 X 1080 |
| Processor | Intel Core 7 |
| Processor description | Intel Core 7-150U 1.8GHz |
| RAM | 16GB |
| SSD capacity | 512GB SSD |
| SSD | Yes |
| Operating system | Windows 11 Home |
| Touchscreen | No |
| Graphics | Intel Graphics |
| Graphic description | Intel Graphics |
| Optical drive | Without |
| Keyboard | US keyboard + SLO/HR engraving |
| Condition | NEW - regular program |
MSI Modern 15 F1MG-652XHR - Thin. Light. Strong.
MSI laptop Modern 15 F1MG-652XHR is created for the modern user who needs reliable performance in a sleek and portable package. It is designed to seamlessly combine style, power and usability - an ideal choice for business professionals, students and creatives on the go.
Intel Core 7 150U Processor - 1.80GHz (up to 5.40GHz, 12MB cache)
Display 39.6 cm ( 15.6 ") FHD (1920x1080) IPS-Level, 60Hz, 250 nits, anti-glare
16GB memory, 512GB NVMe PCIe Gen4 SSD drive
Integrated Intel Graphics
Operating system Windows 11 Home
Features:
Expansion slots:
Interfaces:
battery: 3-cell, 46.8 Whrs
dimensions: 358.9 x 235.9 x 19.9 mm
weight: 1.7 kg