| Processor | Intel i7 |
| Processor description | Intel i7-5500U 2.40 GHz |
| RAM | 4GB |
| SSD capacity | 256GB SSD |
| SSD | Yes |
| Touchscreen | No |
| Graphics | NVIDIA GeForce |
| Graphic description | NVIDIA GeForce 820 1GB |
| Optical drive | DVD+/-RW |
| Keyboard | SP keyboard |
| Condition | Certified Refurbished |