| Resolution | 1920 X 1080 |
| Processor | Intel i7 |
| Processor description | Intel i7-4700HQ 2.40 GHz |
| RAM | 4GB |
| SSD | No |
| Operating system | Windows 10 PRO |
| Touchscreen | No |
| Graphics | NVIDIA GeForce |
| Graphic description | NVIDIA GeForce GTX760M 2GB |
| Keyboard | US keyboard |
| Condition | Certified Refurbished |