| Resolution | 1920 X 1080 |
| Processor | Intel Xeon |
| Processor description | Intel Xeon E3-1575M v5 3.0 GHz |
| RAM | 16GB |
| SSD | Yes |
| Operating system | Windows 10 PRO |
| Graphics | NVIDIA Quadro |
| Graphic description | NVIDIA Quadro M3000M 4 GB |
| Optical drive | Without |
| Keyboard | US keyboard |
| Condition | Certified Refurbished |